AKTUALNOŚCI

Światowy Dzień Postaci z Bajek

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni.
W czwartek 5 listopada nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą „bajkową krainę”. Okazją do tych działań był przypadający w tym dniu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Na szkolnym korytarzu pojawiły się barwne postaci ze znanych bajek i baśni. Można było tu spotkać piratów, księżniczki, wróżki, rycerzy… Większość uczniów wykazała się ogromną pomysłowością. Dzieci z klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń świetnie się bawiły, rozwiązywały zagadki, dotyczące bajkowych bohaterów, rozpoznawały postacie i tytuły bajek, z których pochodzą, śpiewały piosenki z ulubionych filmów i tańczyły w rytm znanych przebojów. Z niecierpliwością czekały na ogłoszenie wyników przeprowadzonej w poprzednim dniu (wśród uczniów i rodziców) sondy na temat: „Jaka jest twoja ulubiona postać bajkowa?”. Okazało się, że dzieci i dorośli mogliby z przyjemnością wspólnie przeczytać „Smerfy” i obejrzeć przygody Bolka i Lolka.

Ten dzień miał przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Miał również na celu popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane.

Powiązane wpisy