AKTUALNOŚCI

Nasze pierwsze spotkanie z muzyką

Rozpoczęliśmy roczny cykl audycji muzycznych dla klas I-III prowadzonych przez Szkołę Muzyczną Yamaha w Rzeszowie. Każde spotkanie będzie przybliżać dzieciom nowe instrumenty, ich budowę, bogactwo brzmienia oraz podstawowe terminy muzyczne. Ma również na celu pogłębianie wiedzy o muzyce i pobudzanie kreatywności.

Podczas pierwszej audycji w dniu 13 listopada muzycy w profesjonalny i humorystyczny sposób zaprezentowali dzieciom instrumenty klawiszowe: pianino elektryczne, keyboard, DJX i syntezator. Uczniowie dowiedzieli się również, że próby nauki gry na instrumencie klawiszowym można rozpocząć na tablecie z odpowiednią aplikacją. Poznanie instrumentów muzycznych poprzez bezpośredni kontakt z nimi, zrobił na wszystkich duże wrażenie. Mogliśmy posłuchać różnych dźwięków i odgłosów, popróbować gry i wysłuchać fragmentu utworu kompozytora muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre’a, a na koniec głośno zaśpiewać najnowszy przebój zespołu Enej pt„Kamień z napisem Love”.

Dziękujemy muzykom ze Szkoły Muzycznej Yamaha za spotkanie z żywą muzyką, które było dla nas źródłem radości i pozytywnych emocji.

Powiązane wpisy