AKTUALNOŚCI

Książka naszym przyjacielem

Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka (…)”

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika jest w naszej szkole wieloletnią tradycją. Celem tego wydarzenia jest zachęcanie dzieci do częstych odwiedzin biblioteki, korzystania z jej zasobów, doskonalenia umiejętności czytelniczych oraz rozwijania pasji literackich. Podczas tegorocznego pasowania gościliśmy w naszej szkole dyrektorkę Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale panią Annę Wolską, oraz panią Annę Grzebyk, wieloletnią bibliotekarkę filii w Mogielnicy. Przybyłym gościom towarzyszył również pan dyrektor Łukasz Bubicz.

Uczniowie klasy pierwszej przywitali przybyłych gości wesołą piosenką, a zaraz potem udowodnili, że posiadają wiedzę na temat książek, ich autorów, bohaterów oraz, że wiedzą już jak dbać o książki. Uczniowie wykazali się też znajomością literatury dziecięcej i pięknie wyrecytowali wybrane przez siebie wiersze Jana Brzechwy. Następnie w  skupieniu i powadze uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, że będą korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Kulminacyjnym punktem uroczystości był jednak aktu pasowania na czytelnika, którego udzieliła uczniom pani Anna Wolska. Na zakończenie każde dziecko otrzymało książeczkę oraz pamiątkowy dyplom przypominający o tym wydarzeniu. Szczęśliwi i zadowoleni uczniowie obiecali być częstymi gośćmi biblioteki.

Wszystkim uczniom życzymy, aby zapał czytelniczy pozostał w nich na długo, a czytanie książek stało się nawykiem, modą i formą relaksu.

 

Powiązane wpisy