AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE
1 klasa na wycieczce
Klasa 1 wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Garncarskiego w Medyni Głogowskiej. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii garncarstwa i poznali tajniki pracy garncarza. Zajrzeli do wnętrza starych, drewnianych chałup i do garncarskich pieców. Zwiedzili ekspozycje ceramiki z różnych okresów i obejrzeli fragment filmu z 1949 roku o garncarzach z Medyni i Zalesia. I wreszcie każdy kolejno ulepił własne gliniane naczynie z pomocą garncarza. Na koniec wszyscy malowali farbami piękne koguciki.















