AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE Wydarzenia Z życia szkoły

Wycieczka dydaktyczno-wychowawcza do Rzeszowa

W czwartkowy poranek, tj. 7 grudnia 2023 roku, uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno-wychowawczej do Rzeszowa. Głównym jej celem było pozyskanie informacji na temat miasta, jego historii, znajdujących się w nim zabytków, a także poznanie sylwetek znanych osób związanych z Rzeszowem. Tego dnia towarzyszyła nam piękna, zimowa pogoda, dzięki czemu wszyscy z uwagą i entuzjazmem podziwialiśmy uroki miasta przykrytego śnieżną pierzynką.

Następnie udaliśmy się do kina „Helios”. W naszym repertuarze znalazł się film pt. „Kajtek czarodziej”, powstały na motywach powieści Janusza Korczaka. Na skłaniającej do przemyśleń twórczości tego znanego nauczyciela i pedagoga wychowało się kilka pokoleń polskich dzieci.

Przed projekcją filmu, odbyła się krótka prelekcja, podczas której dzieci mogły wykazać się znajomością na temat superbohaterów, a także złoczyńców z filmów i bajek. Dowiedziały się również, co to znaczy być asertywnym i szanować innych. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i chętnie odpowiadali na stawiane przez prowadzącą pytania. Następnie z ciekawością obejrzeli film o sile dziecięcej wyobraźni, tęsknocie i próbie radzenia sobie głównego bohatera z niełatwą, nową rzeczywistością, w której przewodnią siłą była magia i czarodziejska moc…

Po seansie wszyscy udaliśmy się na posiłek do znanej restauracji „pod złotymi łukami”, po czym zadowoleni, z nową dawką wiedzy i doświadczenia, wróciliśmy do szkoły.

 

Powiązane wpisy