AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE

Warsztaty taneczne „Na ludową nutę”

W piątek w samo południe uczniowie klas I-III rozpoczęli udział w warsztatach tanecznych „Na ludową nutę”. Podczas godzinnego spotkania, prowadzonego przez Akademię Artystyczną „Sprężynka”, dzieci poznawały polskie tańce narodowe i ludowe.

Prowadząca warsztaty pani Karolina Majdan-Solecka w ciekawy sposób przybliżyła uczestnikom spotkania historię poszczególnych tańców oraz zaprezentowała podstawowe kroki. Następnie najodważniejsi – a było ich bardzo dużo – próbowali swoich sił na parkiecie. Uczniowie zatańczyli m.in. krakowiaka, poloneza, mazura, oberka i kujawiaka, zaliczanych do pięciu tańców o charakterze narodowym. Nie zabrakło także różnych zabaw tanecznych oraz prezentacji stroju rzeszowskiego.

 

 

Odpoczywając po wyczerpujących zabawach, a także zbierając siły na kolejne, uczniowie wykonali piękne wycinanki ludowe, które zabrali ze sobą do domów.

 

 

Uczestnicząc w tego typu warsztatach, poprzez poznawanie folkloru i obyczajów swojego regionu oraz kraju, dzieci budują poczucie własnej tożsamości narodowej. Jest to także doskonała okazja do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Powiązane wpisy