AKTUALNOŚCI Wydarzenia Z życia szkoły

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy wspólne:

wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć”

Bogusław Wolniewicz

 

W poniedziałek, 13 listopada 2023 roku, nasza społeczność szkolna obchodziła 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, którą tradycyjnie rozpoczęto odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Po przywitaniu zebranych i przemówieniu Pana Dyrektora rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klas V-VIII w widowisku pt. „Byliśmy, jesteśmy, będziemy…” zaprezentowali krótką lekcję historii, podczas której przybliżyli zebranym burzliwe losy Polski i drogę w dążeniu do zyskania wolności. Dzieci z powagą i zainteresowaniem uczestniczyły w akademii. Swoją postawą i zaangażowaniem udowodniły, że zasługują na miano prawdziwych patriotów.

To bardzo ważne, aby młode pokolenia nie zapomniały, jak wiele musieli przejść nasi przodkowie, by dziś móc żyć w  niepodległym kraju.

Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły – Pan Łukasz Bubicz – przyznał tytuł „Przyjaciela szkoły” dla Pana Antoniego Ziobry w podziękowaniu za wysiłek włożony w rozwój naszej placówki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

Powiązane wpisy