AKTUALNOŚCI WSPÓŁPRACA PARTNERSKA WYCIECZKI EDUKACYJNE

Kolejna partnerska wizyta naszych uczniów na Słowacji

Początkiem października uczniowie naszej szkoły oraz SP w Racławówce uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Základnej školy „Lúčna” we Vranovie nad Toplou na Słowacji. Wyjazd za granicę dostarczył uczniom obydwu szkół wielu wrażeń i przygód. Mogli oni zwiedzić m.in. miasto Vranov oraz uczestniczyć w wycieczce do Zemplínskiej šíravy, gdzie podziwiali uroki jednego z największych zbiorników wodnych w południowo-wschodniej Słowacji. Korzystali również z basenów relaksacyjnych w Thermalparku. Nasza młodzież każdego dnia uczestniczyła we wspólnych lekcjach ze swoimi rówieśnikami ze Słowacji, a wieczory i wolne chwile spędzała na sali gimnastycznej oraz przyszkolnej hali sportowej „PKO Arena”. Uczniowie z Mogielnicy i Racławówki spotkali się również z Primatorem (Burmistrzem) Miasta Vranov nad Toplou Janem Raganem.

Powiązane wpisy