AKTUALNOŚCI

Warsztaty lalkarskie w Gminnej Bibliotece Publicznej

W maju klasa V uczestniczyła w warsztatach lalkarskich zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Boguchwale (filia w Mogielnicy) w ramach Tygodnia Bibliotek. Zaproszenie otrzymaliśmy od pani Anny Grzebyk i w pewien słoneczny piątek ruszyliśmy ochoczo po edukacyjne i artystyczne doświadczenia.

Na miejscu otrzymaliśmy kolorowe skrawki materiału, drewniane łyżki oraz instruktaż tworzenia pacynek teatralnych. W ruch poszły wyobraźnia (której żadnemu z piątoklasistów nie brakuje), a zaraz potem nożyczki i kleje na gorąco. Czas mijał twórczo i wesoło. Podczas pracy nieoceniona okazała się współpraca, gdyż wykonywanie lalki wymagało niejednokrotnie nie pary, a dwóch par rąk.

Po zajęciach kreatywnych ruszyliśmy do państwa Pawlaków. Obejrzeliśmy u nich rozsady wiosennych kwiatów, warzyw i ziół. Wspólnie grillowaliśmy. Było dużo ruchu, śmiechu i rozmów na świeżym powietrzu. Korzystaliśmy i z gościny, i ze słońca, które tego dnia było dla nas bardzo łaskawe. Wracaliśmy radośni i odprężeni, z sadzonkami lubczyku w plecakach.

Niezwykle inspirujące jest obserwowanie dzieci, które tworzą… Patrzenie na to, jak projektują, wpadają na nieszablonowe pomysły, łączą elementy w zaskakujące kompozycje, korzystając z tylko sobie znanych schematów estetycznych. Ponadto klasowe wyjścia z możliwością wspólnego biesiadowania i rozmowy poza ławkami szkolnymi są wspaniałym wyzwalaczem pozytywnej energii i sporej dawki koleżeństwa.

 

 

 

Powiązane wpisy