AKTUALNOŚCI

Doradztwo zawodowe „w terenie”

Dni otwarte w rzeszowskich liceach mają na celu zaprezentować daną szkołę i pokazać jej atuty. Mogą pomóc uczniom szkół podstawowych w wyborze dalszego kierunku kształcenia.

W zeszły piątek klasa VII wybrała się na wycieczkę realizującą program z zakresu doradztwa zawodowego na dni otwarte do IV LO w Rzeszowie. Liceum przywitało nas gwarem, kolorem, dźwiękiem i różnorodnością. I przed szkołą, i  w środku dużo się działo. Przez tamtejszych uczniów oraz nauczycieli przygotowane zostały sale tematyczne prezentujące kulturę krajów europejskich, zainteresowania uczniów oraz profile, które można wybrać w tej szkole, by ukierunkować własną, skrojoną pod siebie ścieżkę rozwoju edukacyjnego. W każdej pracowni stoły pełne były smakołyków, quizów, gier i gadżetów specyficznych dla danego państwa. Byliśmy na koncercie rockowym i na przedstawieniu teatralnym w języku angielskim. Mieliśmy także okazję podglądać operację chirurgiczną i wylosować ciekawostki na temat rozwoju osobistego oraz możliwości ludzkiego umysłu. Dodatkowo spotkaliśmy się z doradcą zawodowym, który wykonał nam testy określające nasze predyspozycje zawodowe i wskazał nasze mocne strony.

IV LO doprawdy zaskoczyło niezwykłą organizacją, otwartością i różnorodnością. Młodzi ludzie prezentujący szkołę byli kulturalni, sympatyczni, pomocni i otwarci. Oprowadzali, tłumaczyli, zachęcali. Wspaniale było patrzeć na te tętniące życiem, kolorowe korytarze szkolne i na tamtejszych uczniów.

To młodzi przecież są przyszłością, wyznaczą kurs rozwoju, dokonają zmian…

Taki powinien być młody człowiek. Obojętnie czym by się zajmował, jego zapał nie powinien znać umiaru, a on sam zmęczenia.

Jane Austen

Powiązane wpisy