AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE

Wyjazd do Kina Zorza

W dniu 4 października uczniowie klas IV  i VI uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa do kina Zorza, w którym obejrzeli film pt.: „King: Mój przyjaciel lew”. Opowiada on historię Ines – nastolatki, która odnajduje w swoim domu małe lwiątko. Dziewczynka czuje się niezwykle samotna po śmierci swojej ukochanej mamy. Szybko nawiązuje więc więź ze zwierzęciem, starając się ukryć je przed czujnym wzrokiem domowników. Okazuje się jednak, że lwiątko jest na celowniku służb specjalnych. Ich pracownicy nie mają dobrych zamiarów: chcą skazać zwierzę na życie w niewoli. Ines wraz z bratem Alexem wyrusza więc w zwariowaną, pełną przygód podróż, chcąc pomóc wrócić Kingowi do jego prawdziwego domu. Przyjaźń z lwiątkiem powoli pomaga jej zmienić własne nastawienie i otworzyć się na bliskich, co w konsekwencji prowadzi do polepszenia relacji z bratem oraz odnowienia kontaktu z dawno niewidzianym dziadkiem, Maxem. Warto dbać o więzi rodzinne, bo to one dają nam tak potrzebne poczucie oparcia i bezpieczeństwa, dzięki którym łatwiej jest radzić sobie z różnymi życiowymi perypetiami.

Po skończonym seansie korzystając z poprawiającej się aury uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na spacer po rzeszowskiej Starówce, podziwiali i słuchali między innymi opowieści o jednym z głównych zabytków miasta Rzeszowa, czyli o Zamku Lubomirskich. Odwiedzili piękny pomnik Jana Pakosławica, rycerza króla Kazimierza Wielkiego, który za zasługi otrzymał przywilej osiedlowy miasta Rzeszowa oraz zjedli pyszne lody i w wyśmienitych humorach wrócili do szkoły.

 Wyjazd ten okazał się nie tylko radosną wyprawą, ale też piękną lekcją historii. Uczniowie przekonali się, że odpoczywając i bawiąc się, można także wzbogacać wiedzę.

 

 

Powiązane wpisy