AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE WSPÓŁPRACA PARTNERSKA WYCIECZKI EDUKACYJNE

Nasi uczniowie z partnerską wizytą na Słowacji

Końcem września uczniowie naszej szkoły oraz SP w Racławówce uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Základnej školy „Lúčna” we Vranovie nad Toplou na Słowacji.

Wyjazd za granicę dostarczył uczniom obydwu szkół wielu wrażeń i przygód. Mogli oni zwiedzić m.in. miasto Vranov oraz uczestniczyć w wycieczce do Zemplínskiej šíravy, gdzie podziwiali uroki jednego z największych zbiorników wodnych w południowo-wschodniej Słowacji. Korzystali również z basenów relaksacyjnych w Thermalparku. Nasza młodzież uczestniczyła we wspólnych lekcjach ze swoimi rówieśnikami ze Słowacji, rozegrała tradycyjnie towarzyski mecz Polska – Słowacja w piłkę nożną, a wieczorem bawiła się na wspólnej dyskotece.

Partnerska współpraca Szkoły Podstawowej w Mogielnicy ze szkołą we Vranovie nad Toplou, polegająca m.in. na wymianie uczniów, trwa od 2015r. Każdego roku uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzają się wzajemnie, nabywając kolejne doświadczenia, doskonaląc nowe formy i metody nauczania oraz poznając kulturę sąsiedniego państwa. Uczniowie nawiązują nowe kontakty rówieśnicze, analizują różnice i podobieństwa systemu edukacyjnego w Polsce i na Słowacji, a nauczyciele omawiają i planują strategię dalszej partnerskiej współpracy między szkołami.

 

Powiązane wpisy