AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE

Jesienny spacer

Pod koniec września klasa V, chcąc uczcić Dzień Chłopaka, wybrała się na wycieczkę szkolną do Rzeszowa. Rolę przewodnika objął Pan Łukasz Gajdek, który podczas jesiennego spaceru oprowadził nas po ulicach miasta i interesująco opowiedział  o rzeszowskich pomnikach. Po sporej dawce wiedzy historycznej ruszyliśmy do Kina za Rogiem, w którym w kameralnej sali obejrzeliśmy komedię. Po seansie wspólnie biesiadowaliśmy przy pizzy.

Dzień wyjazdu szkolnego jest zazwyczaj dniem udanym… młodzież ma okazję do poszerzenia swoich horyzontów myślowych, zapoznania się z życiem kulturalnym, a także historią swojego regionu. Takim eskapadom przyświeca jeszcze jeden istotny cel: dzieci są  r a z e m. Integrują się, towarzyszą sobie, rozmawiają ze sobą, czasem się kłócą, by chwilę potem się pogodzić. Mają okazję zauważyć, gdy trzeba komuś z grupy pomóc (gdyż akurat biletomat jest nieczynny, tudzież koleżanka przesiliła nogę podczas treningu i ciężko jej iść) i przećwiczyć znajomość zasad kultury osobistej (ustępując sędziwej osobie miejsca w autobusie).

Mnie osobiście bardzo ucieszyła krótka rozmowa ze starszym panem, którą odbyłam na przystanku autobusowym. Przystanął… zadumał się, popatrzył na dzieci, a potem poszukał mojego spojrzenia i powiedział: Jak to wspaniale jest usłyszeć śmiech dzieci.

 

Powiązane wpisy