AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE SUKCESY WARSZTATY DLA PRZYSZŁYCH INŻYNIERÓW

SZKOŁA W MOGIELNICY – SZKOŁĄ MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

 

Od marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły do nauki programowania wykorzystują aplikację Pixblocks, która łączy programowanie wizualne i programowanie tekstowe w języku Python! (aplikacja została opracowana przez zespół specjalistów pod kierunkiem doktora Krzysztofa Krzywdzińskiego z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu).

W maju nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu PIX 2019. Jest to multimedialny konkurs dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Został przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji Pixblocks. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Do finału konkursu zakwalifikowali się:
Sandra Wójcikowska, Tymoteusz Pytko, Jakub Rzepka, Kacper Krajewski, Miłosz Piękoś i Hubert Paśko.

Laureatami konkursu zostali: Tymoteusz Pytko i Jakub Rzepka.
Laureatom i finalistom gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesów. BRAWO WY!

Nasze działania w zakresie nauki programowania znalazły uznanie zespołu twórców Pixblocksa, który przyznał naszej szkole tytuł Szkoła Mistrzów Programowania

Loading

Powiązane wpisy