AKTUALNOŚCI

Pasowanie na czytelnika

W dniu 29 maja br.  klasa pierwsza udała się do filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Mogielnicy, gdzie czekała na nich bibliotekarka pani Ania Grzebyk. Spotkanie rozpoczęło się recytacją ulubionych wierszy z poezji dziecięcej oraz zaprezentowaniem „Wież czytelniczych” w ramach klasowego projektu propagującego czytelnictwo.

Następnie odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na czytelnika, którego dokonał dyrektor biblioteki, pan Damian Drąg.  Wszyscy nowi czytelnicy otrzymali także pamiątkowe dyplomy i książki.

Kolejnym punktem spotkania był udział w lekcji bibliotecznej, gdzie uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Nie zabrakło zagadek i quizów, w trakcie których musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci – z czym poradzili sobie doskonale.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy pani Ani Grzebyk.

A ja jestem przekonana, że od dziś biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie zawsze są mile widziani.

Powiązane wpisy