AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE

Wycieczka edukacyjna do Rzeszowa

Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas V, VII i VIII; pod opieką wychowawców klas wybrali się 4 października na wycieczkę do Rzeszowa.  Wspólną eskapadę rozpoczęliśmy od seansu w kinie Helios. Dobry popcorn w połączeniu z ciekawym filmem był zaczątkiem do dalszych działań.

W kontynuacji wypadu udaliśmy się pod pomnik Czynu Rewolucyjnego, gdzie przedstawiliśmy sobie, krótką historię zakłamywania powojennych dziejów naszego  narodu. Mimo zbliżającej się dużymi krokami jesieni,  zachwyciły nas paletą barw „Ogrody bernardyńskie” .

Kolejnym krokiem była wizyta pod Sanktuarium Matki Boskiej Rzeszowskiej. W ścianę świątyni wbudowana została tablica upamiętniająca żołnierzy AK i WIN, pomordowanych przez komunistyczny reżim. Oddawszy im hołd, po zrobieniu pamiątkowej fotografii, udaliśmy się na dalsze zwiedzanie.

Następnym przystankiem na trasie naszego rajdu był pomnik generała Władysława Sikorskiego, premiera rządu polskiego oraz naczelnego wodza sił zbrojnych na Zachodzie podczas II wojny światowej. Okazały pomnik został ustawiony na osi głównej parku, w pobliżu budynku dawnej bursy gimnazjalnej, w którym w 1893 roku mieszkał Sikorski podczas pobierania nauki w Rzeszowie.

Ostatnim akordem wycieczki, była wizyta pod pomnikiem Łukasza Cieplińskiego oraz członków IV Zarządu WiN. Monument upamiętnia tzw. „Żołnierzy wyklętych” i jest symbolem walki z przeciwnościami, na drodze do wolnej, niepodległej Ojczyzny.

Kinowy relaks w połączeniu z historią rzeszowskich tablic pamiątkowych i monumentów okazał się świetnym pomysłem na czwartkowe, „męskie” przedpołudnie, w towarzystwie nieodzownej płci pięknej, tak licznie reprezentowanej tego dnia.

 

 

Powiązane wpisy