AKTUALNOŚCI

Spotkanie z policjantem

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci, 5 października br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, młodszym aspirantem panem Danielem Witalcem z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Prowadzący zwracał uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypominał zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dużym zainteresowaniem cieszyło  się omówienie codziennej pracy Policji, połączone z prezentowanymi filmami. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali dużo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa  akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapki, kamizelkę kuloodporną oraz dokładnie obejrzeć kajdanki, pałkę policyjną czy tarczę. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Spotkanie było interesujące i pouczające. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kolorowanki utrwalające znajomość tak ważnych na co dzień numerów alarmowych. Uczniowie podziękowali prowadzącemu wręczając drobnym upominek oraz żywiąc nadzieję na kolejne spotkanie.

 

Powiązane wpisy