AKTUALNOŚCI RAJDY ROWEROWE

Rajd rowerowy szlakiem Gminy Boguchwała

Od kilku tygodni planowaliśmy wspólny rajd rowerowy do Boguchwały. Z założenia miał on być formą włączenia się w Gminne obchody dziesięciolecia nadania praw miejskich Boguchwale. Po wpisaniu na początku kwietnia na listę realizowanych działań, zaczęliśmy odliczać czas do jego rozpoczęcia. Nie był to czas bezczynnego oczekiwania, bowiem właśnie wtedy zaczęliśmy starania o wizytę w Urzędzie Miejskim w Boguchwale. Pozytywna odpowiedz Urzędu na złożone przez nas pismo otworzyła przed nami kolejne ciekawe możliwości.

W środowy poranek podzieleni na trzy grupy ruszyliśmy w kierunku Boguchwały. Pierwszym punktem naszej wyprawy były pozostałości cegielni Pana Klaudiusza Angermana, założonej w 1905 roku. Przy tej okazji nie zabrakło, krótkiej informacji o początkach Boguchwały oraz postaciach związanych z jej historią.  Korzystając z zapasu czasowego postanowiliśmy odwiedzić Panią Beatę Głodowską, powracającą do zdrowia po kontuzji nogi. Szeroki uśmiech, pełen optymizm zapewne są zapowiedziami szybkiego powrotu do naszej społeczności szkolnej.

Zgodnie z ustaleniami o godzinie 9 rozpoczęliśmy zwiedzanie Urzędu Miejskiego. Naszym przewodnikiem był Sekretarz Gminy Pan Krzysztof Lassota. Wizytę zaczęliśmy od Biura Obsługi Klienta, gdzie dowiedzieliśmy o procedurach Urzędu i drodze dostarczanych tu dokumentów. Następnie odwiedziliśmy pokój Zespołu ds. Podatków i Opłat Lokalnych. To tu zapoznaliśmy się ze źródłami finansowania Gminy Boguchwała oraz jej wydatkami. Ostatnim punktem pobytu w Urzędzie była wizyta na sali obrad Rady Miejskiej. Wszystkie niezbędne informacje tym razem przekazał nam Pan Wiesław Kąkol, który na zakończenie spotkania odpowiadał na pytania „Radnych” ze Szkoły Podstawowej w Mogielnicy. W takiej roli mogliśmy się poczuć dzięki zajęciu miejsc przeznaczonych dla ustawowych członków Rady.

Kolejnym punktem naszego rajdu była wizyta na płycie miejscowego rynku. Spotkaliśmy się tutaj z Panem Wojciechem Kalandykiem – pracownikiem Urzędu Miejskiego w Boguchwale, który przybliżył nam ostatnie dziesięciolecie z życia Boguchwały. Przy okazji tego spotkania, obecny na nim Pan Damian Drąg, reprezentujący Miejskie Centrum Kultury zaprosił nas do odwiedzenia tej instytucji. Kolejne chwile spędzone w wygodnych fotelach troszkę nas rozleniwiły, ale jednocześnie dały nam zapas energii na resztę eskapady. To na tym etapie rajdu poznaliśmy pielęgniarskie i warsztatowe uzdolnienia Pani Agnieszki i Księdza Mariusza.

W dalszej drodze na krótko zatrzymaliśmy obok Zespołu Pałacowego, oraz Pomnika Grunwaldzkiego, by dopełnić rys historyczny Boguchwały. To tutaj pojawiła się zaskakująca propozycja Księdza Mariusza, który wszystkich zgromadzonych zaprosił na lody, za co serdecznie Mu dziękujemy. Kwestią nadrzędną w tym przypadku pozostał już praktycznie tylko wybór ulubionych smaków lodów :) Zmęczeni, choć żywię nadzieję, że zadowoleni uczestnicy wyprawy dotarli do punktu końcowego naszego rajdu.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Urzędu Miejskiego za bardzo ciepłe przyjęcie oraz przybliżenie zakresu obowiązków jego pracowników, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Wiesławowi Kąkolowi, który już po pierwszej rozmowie telefonicznej wyraził pełna aprobatę dla takiego spotkania oraz opiekunom naszej wyprawy: Pani Agnieszce i Księdzu Mariuszowi – podróżowanie z nimi jest samą przyjemnością, co tego dnia podkreślali niejednokrotnie praktycznie wszyscy uczestnicy rajdu.

Powiązane wpisy