AKTUALNOŚCI Patron

Święto Patrona Szkoły

Z wielką dumą wspominamy dzień 16 października 2005 roku, w którym papież Jan Paweł II, niekwestionowany autorytet, najwybitniejszy nauczyciel i wychowawca naszych czasów, wielki przyjaciel dzieci i młodzieży został patronem naszej szkoły. Już tradycją jest, że to dzień, w którym obchodzimy Święto Patrona Szkoły. W tym roku uroczystości odbyły się 13 października. Rozpoczęły się Eucharystią w kościele parafialnym w Mogielnicy, której przewodniczył ks. Stanisław Zimny. Dalsze obchody naszego święta miały miejsce w szkole. Dyrektor szkoły powitał zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów. W krótkim przemówieniu nawiązał do znaczenia nauczania Jana Pawła II w kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży. Wspomniał również Przyjaciela Szkoły – Ojca prof. Czesława Drążka. Po odśpiewaniu hymnu szkoły, delegacja szkoły złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod tablicą pamiątkową. Następnie uczniowie klasy drugiej i trzeciej przedstawili program artystyczny, który przypomniał życie i działalność św. Jana Pawła II. Dopełnieniem występu dzieci była prezentacja multimedialna. Podczas programu nie brakowało wzruszeń, jak również dziecięcej radości i entuzjazmu. W ten sposób społeczność uczniowska oddała szacunek i uczciła pamięć swojego patrona.

W kolejnej części akademii swoją wiedzę i umiejętności zaprezentowali nasi najmłodsi uczniowie. Pierwszaki wspaniale i z ogromnym przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Ślubujący otrzymali szarfy z logo szkoły, pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i upominki od rodziców, a ks. dr Mariusz Godek pobłogosławił dzieci i życzył im sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Na koniec Dyrektor szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczył nauczycielom nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, pracownikom szkoły natomiast nagrody za wzorową pracę w zakresie administracyjno-gospodarczym. W tym szczególnym dniu również uczniowie i rodzice nie zapomnieli o święcie nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Na ręce Pana Dyrektora złożyli wszystkim podziękowania i najserdeczniejsze życzenia.

img_0055img_0060img_0061img_0065img_0073img_0076img_0078img_0072img_0080img_0081img_0083img_0087img_0091img_0092img_0095img_0099

Powiązane wpisy