AKTUALNOŚCI KONKURSY

SP Mogielnica Konkurs „Klasa ze snów”

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły połączyli siły i wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym KLASA ZE SNÓW. Projekt ten zakładał stworzenie dwuminutowego filmu, który realizowałby myśl przewodnią, czyli marzenie o idealnej lekcji, na której uczniowie są zgranym zespołem, nauczyciele świadomymi przewodnikami, a nowoczesna technologia oknem na świat dla jednych i drugich.

Praca nad filmem była długa i żmudna, lecz bardzo twórcza. Rozpoczęła się od stworzenia scenariusza, czyli wizji i nagrania kilkunastu ujęć z udziałem uczniów naszej placówki. Później nastąpił etap montażu filmowego, przycinania scen i układania ich w zrozumiałą dla odbiorców wizję, która oddawałaby szkolny klimat i unaoczniała zmagania z problemem cyfrowego wykluczenia dzieci i młodzieży.

Nadrzędnym celem projektu było zaktywizowanie uczniów i nauczycieli do wspólnego działania oraz pokazanie, iż w młodym człowieku tkwią pokłady kreatywności, które trzeba tylko uruchomić. Ale to już zadanie dla nauczyciela.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, który zawiera przesłanie. Je trzeba jednak spróbować odczytać samemu.

Powiązane wpisy