AKTUALNOŚCI Informacje KONKURSY SUKCESY Wydarzenia

Gminny Konkurs Mitologiczny „W świecie mitów”

„Zawsze patrzono na mitologię jak na jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej i była ona zbiorem nieśmiertelnych tematów, motywów, symbolów, bez których i dziś sztuka nie umie się obejść i wciąż do nich wraca.”

Jan Parandowski

 

28 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Niechobrzu odbył się finał IV edycji Gminnego Konkursu Mitologicznego pod hasłem „Mity ciągle żywe”. Jego celem było rozwinięcie zainteresowań uczniów literaturą i sztuką starożytnej Grecji. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i kreatywnością. Zadaniem było wybranie dowolnej postaci mitologicznej i zaprojektowanie dla niej ekostroju oraz atrybutów, a następnie wykonanie ich z materiałów pochodzących z recyklingu. Dodatkowo każdy uczestnik musiał przygotować prezentację przedstawiającą wybraną postać.

Naszą szkołę reprezentowały Julia Szajna oraz Natalia Moraniec – uczennice klasy VI. Dziewczynki wykazały się pomysłowością i sporą wiedzą mitologiczną.  Julia Szajna wcieliła się w rolę Demeter i zdobyła I miejsce, natomiast za ukazanie postaci Hadesa – boga podziemi – Natalia Moraniec otrzymała specjalne wyróżnienie.

Jesteśmy dumni z naszych uczennic, gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów.

 

Powiązane wpisy