AKTUALNOŚCI

Egzamin na kartę rowerową

Wzorem minionych lat, każda klasa czwarta przystępuje do egzaminu na kartę rowerową początkiem czerwca. W tym roku egzamin teoretyczny miał miejsce końcem maja, a część praktyczna odbyła się 19 czerwca na miasteczku ruchu drogowego w Mogielnicy.

Na moje zaproszenie do Mogielnicy przyjechały dwie funkcjonariuszki Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Rzeszowie, które przeprowadziły egzamin praktyczny na kartę rowerową. Uczniowie klasy czwartej przeżywali mnóstwo emocji w związku z tym, że przyjedzie policja, ale na szczęście ich starszy o 2 lata kolega Dawid opowiedział im o swoim egzaminie i wszystkich uspokoił.

Na egzamin stawili się uczniowie klasy czwartej wraz ze mną, panią Agnieszką Jurzystą i trzema przedstawicielami rodziców (dla dodania otuchy). Egzamin przebiegł bez zakłóceń; wszyscy uczniowie, którzy do niego przystąpili, zdali go pomyślnie. Pogoda nie pozwoliła nam na dłuższą rozmowę z funkcjonariuszkami, bo tropikalny upał zmusił nas do szybkiego powrotu do szkoły, ale udało mi się zrobić kilka pamiątkowych zdjęć.

Karty rowerowe wręczy wychowawca klasy wraz ze świadectwami.

        

Powiązane wpisy