AKTUALNOŚCI KONKURSY SUKCESY

„W świecie poezji i pieśni Karola Wojtyły” – VI Gminny Konkurs Recytatorski

17 maja w Domu Ludowym w Mogielnicy odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski pn. „W świecie poezji i pieśni Karola Wojtyły”. Była to okazja do upamiętnienia 104. rocznicy urodzin Wielkiego Polaka.

Dla Szkoły Podstawowej w Mogielnicy to wyjątkowy dzień, poświęcony pamięci Naszego Świętego Patrona – Jana Pawła II. Nosząc Jego zaszczytne imię z radością w sercach podjęliśmy się inicjatywy organizacji tego wydarzenia wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Boguchwale – filią w Mogielnicy.

Konkurs przeznaczony dla wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy – obejmował dwie kategorie: recytacja wiersza lub piosenka twórczości Karola Wojtyły.

Celem konkursu było przede wszystkim:

  • upamiętnienie postaci Papieża Polaka, propagowanie piękna Jego poezji oraz bogactwa osobowości
  • odkrywanie literackich wzorców i wartości szczególnie ważnych dla młodych ludzi
  • doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz kształtowanie kultury żywego słowa.

W konkursie wzięło udział łącznie 49 uczestników z wielu szkół, w tym 18 z naszej placówki. Laureaci z naszej szkoły docenieni i nagrodzeni przez komisję to Jakub Ligoda (kl. IV) oraz Adrian Kowalski (kl. VII). Każdy z uczniów zaprezentował jeden utwór Karola Wojtyły w jedyny i niepowtarzalny sposób, z ogromną dbałością o wyraz artystyczny oraz interpretację tekstu. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za uczestnictwo w konkursie. Cieszymy się, że w naszej społeczności są osoby wrażliwe na etyczne, religijne przesłanie poezji. Po raz kolejny pokazaliśmy jak pielęgnować pamięć o Ojcu Świętym, udowodniliśmy, że szacunek, prawda, jedność i miłość – to wciąż najważniejsze dla nas wartości.

„W was jest nadzieja, ponieważ wy należycie do przyszłości, a zarazem przyszłość do was należy”- Jan Paweł II.

 

 

 

Powiązane wpisy