AKTUALNOŚCI KONKURSY

„Życie i twórczość Aleksandra Fredry” – podsumowanie szkolnego konkursu

20 czerwca 2023 roku przypadała 230. rocznica  urodzin jednego z najwybitniejszych komediopisarzy w historii literatury polskiej, a także bajkopisarza, pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich – Aleksandra Fredry. Stworzył on wiele wybitnych dzieł, które bawią i uczą, a dzięki poruszanej w nich problematyce są aktualne również dzisiaj.

To właśnie z rocznicą urodzin związane było ustanowienie pisarza Literackim Patronem Roku 2023.  Z tej okazji w całym kraju odbywały się liczne wydarzenia kulturalne. Pod koniec roku nasza szkoła również postanowiła włączyć się w działania upamiętniające Fredrę, organizując podsumowujący test wiedzy na temat jego życia i twórczości. 

8 grudnia uczniowie klas 7 i 8 przystąpili do szkolnego konkursu, którego organizatorkami były nauczycielki języka polskiego – Jolanta Dąbrowska i Joanna Szymańska. 

Serdecznie dziękujemy uczniom za  udział w konkursie. Za zaangażowanie w propagowaniu twórczości literackiej Aleksandra Fredry oraz pielęgnowanie wartości literackich języka ojczystego.

Powiązane wpisy