AKTUALNOŚCI

Świąteczne DIY czyli uczniowie naszej szkoły i ich prace na zajęciach techniki

Od paru tygodni uczniowie klas 4, 5 oraz 6 pracują w pocie czoła niczym elfy w Rovaniemi, aby ozdobić naszą szkołę i tym samym stworzyć przyjemną atmosferę, która wprowadzi nastrój świąteczny do sal i na korytarze. Po kilkumiesięcznym trudzie nauki w końcu nadchodzi czas odpoczynku i błogiego świętowania. Może dzięki ozdobom wykonanym na zajęciach techniki każdy z uczniów przy świątecznym stole miło wspomni szkołę? Może wykonane drewniane szkatułki na biżuterię wręczone mamie rozpromienią jej oblicze? Może młodszy brat ucieszy się z samolotu? Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie.

Klasa 5 i 6 wykonała też całą gromadę wesołych mikołajów oraz niezwykłe cotton balls, które rozświetlili lampkami – miło wspominam zajęcia, kiedy doświadczyliśmy tych przyjemnych dla oka efektów świetlnych. Uczniowie klasy szóstej już nie raz zaskoczyli mnie swoimi pomysłami i inwencją twórczą i widzę, że ich potencjał do tworzenia nowych przedmiotów jest ogromny. Widzę tam też przyszłych naukowców i artystów.

Dziękuję wszystkim rodzicom i opiekunom za dostarczanie potrzebnych materiałów i wyrozumiałość. Dziękuję też pewnemu panu, który dla wnuka z klasy 5 przygotował drewniany model samolotu w swoim warsztacie stolarskim. Wszystkie okazane gesty zawsze zostają w sercu i pamięci.

         

 

      

 

        

   

 

 

 

 

Powiązane wpisy