AKTUALNOŚCI KONKURSY Patron PROJEKTY EDUKACYJNE

„Święty Jan Paweł II – papież Polak” – szkolny konkurs z okazji Dnia Patrona !

Szkoła Podstawowa w Mogielnicy obchodziła niedawno Dzień Patrona. To dla nas wielkie święto, a uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w szkolnym konkursie, pięknie uczcili pamięć o niezwykłym Polaku – Janie Pawle II.

Celem konkursu była przede wszystkim popularyzacja wiedzy o życiu, twórczości i świętości Jana Pawła II, a także rozbudzenie zainteresowania wśród dzieci i młodzieży jego osobą, motywowanie do naśladowania Świętego i pielęgnowanie pamięci o nim.

Uczniowie klas I-III mieli za zadanie stworzyć lapbooka przedstawiającego życie, twórczość i naukę papieża. Klasy IV-VIII pisały list, w którym kierowały do Ojca Świętego słowa wdzięczności m.in. za to, że swoim życiem dawał przykład do naśladowania, a nasza szkoła może mieć jako patrona, tak wyjątkową osobę.

W konkursie literackim na najpiękniejszy list pierwsze miejsce zajęła Amelia Bieda – uczennica klasy ósmej. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom. Serdecznie gratulujemy osobom wyróżnionym oraz dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie oraz ogrom miłości i wdzięczności wyrażonej w tylu pięknych pracach. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy kolejny raz upamiętnić postać ważną dla Polski i całego świata – Jana Pawła II.

Powiązane wpisy