AKTUALNOŚCI KONKURSY SUKCESY Z życia szkoły

Gminny konkurs „Pokora i miłosierdzie – rodzina Ulmów w moich oczach”

“Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. 

Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję.

To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali”

(J15, 13-14.17)

 

Przytoczone wyżej słowa doskonale odnoszą się do rodziny Ulmów, która niosąc pomoc ośmiorgu potrzebującym Żydom, sama stała się ofiarą i poniosła najwyższą możliwą karę – karę śmierci. Za poświęcenie i okazanie miłosierdzia, 10 września 2023 roku, odbyła się beatyfikacja całej rodziny – Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci.

Z okazji tych niezwykłych wydarzeń w gminie Boguchwała, pod patronatem starosty powiatu rzeszowskiego – Józefa Jodłowskiego – zorganizowany został konkurs literacki i plastyczny pt. „Pokora i miłosierdzie – rodzina Ulmów w moich oczach”, który cieszył się w naszej szkole sporym zainteresowaniem. Głównym celem konkursu było przybliżenie dzieciom losów Błogosławionej Rodziny Ulmów.

Uczniowie klas I – III mieli za zadanie przygotować pracę plastyczną w dowolnej technice, ukazującą życie rodziny Ulmów, natomiast uczniowie klas IV-VIII – napisanie listu do rodziny Ulmów.

Dzieci chętnie podjęły wyzwanie i przygotowały wiele pięknych prac. W kategorii literackiej III miejsce zajęła uczennica klasy V – Nina Pasierb. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział oraz skromny upominek.

Serdecznie gratulujemy laureatce i wszystkim uczestnikom. Jesteśmy niezmiernie dumni, że w tak niezwykły sposób podzieliście się swoją wrażliwością na cierpienie bliźnich.

 

 

 

 

 

 

Powiązane wpisy