AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE

Wojskowe Targi Służby i Pracy

17 i 18 marca w Boguchwale miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W tych dniach w mieście odbyły się Wojskowe Targi Służby i Pracy, w których uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły.

Dzieci z klas IV i V wybrały się na boguchwalski rynek, aby „łapać” wojskowego bakcyla. Możliwości owego łapania było wiele. Żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich oraz 3 Brygady Obrony Terytorialnej prezentowali najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, jakim obecnie dysponuje Wojsko Polskie. Uczniowie mogli zobaczyć z bliska m.in.: transporter opancerzony Rosomak, przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad oraz wyrzutnię rakietową Langusta. Jednak zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyły się czołg Leopard oraz samobieżna haubica Krab. Mimo, iż wejście do wnętrza obydwu pojazdów nie było możliwe, to dużą atrakcję dla naszych uczniów stanowiły próby samodzielnego dostania się na wieżę strzelecką. Możliwość spoglądania na innych z prawie trzech metrów wysokości, poczucie się choć przez chwilę niczym dowódca na polu walki, rozpaliły wyobraźnię niejednego.

Dodatkowo podczas „wojskowego pikniku” uczniowie mogli zapoznać się z umundurowaniem oraz różnego rodzaju bronią używaną przez żołnierzy, a także wziąć udział w konkursie strzeleckim na wirtualnej strzelnicy.

         

Na Rynku Miejskim dzieci spotkały się również z Burmistrzem Boguchwały panem Wiesławem Kąkolem.

              

Powiązane wpisy