AKTUALNOŚCI

O radości z małych rzeczy

Na ostatniej lekcji wychowawczej klasa V rozpoczęła przygotowania do Świąt. Uczniowie stworzyli klasowy kalendarz adwentowy składający się z drobiazgów schowanych w małych sakiewkach: cukierków, naklejek, malutkich ozdób choinkowych. Codziennie losowo wybrany uczeń będzie otwierał jedną z nich, odliczając tym samym czas do Bożego Narodzenia.

Dzieci uwielbiają świąteczne przygotowania. Cieszy je wspólna praca, słuchanie muzyki tworzącej nastrój przedświąteczny i podejmowanie działań, które jednoczą zespół. Mają okazję doświadczyć tego, że czas spędzony w szkole nie musi kojarzyć się im wyłącznie z dużą ilością kartkówek, sprawdzianów, ćwiczeń do wykonania czy treści do zapamiętania.

Małe prezenciki, które uczniowie klasy V przygotowali wspólnie podczas zajęć wychowawczych, pokazują, że można i warto nauczyć się cieszyć z małych rzeczy. Ich wielkość ani cena nie mają dużego znaczenia. Ważne jest bowiem to, co niosą ze sobą drobne podarunki: czas poświęcony na własnoręczne przygotowanie, radość na twarzy osoby obdarowanej oraz „kawałek serca”, który dzieci zostawiają w każdym małym zawiniątku.

Powiązane wpisy