AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE SPORT I REKREACJA

Spotkanie z Mistrzem Świata Basketball Freestyle

W miniony piątek gościliśmy w naszej szkole po raz kolejny niezwykle utalentowanych ludzi. A wszystko za sprawą „Szkoły z pasją” – projektu, który powstał po to, aby inspirować uczniów do rozwijania swoich zainteresowań oraz pasji.

Tym razem odwiedzili nas:

Paweł DAZZLE Kidoń – trzykrotny Mistrz Polski oraz Mistrz Świata Basketball Freestyle, pierwszy Polak i pierwszy Europejczyk w legendarnej amerykańskiej drużynie „Harlem Globtrotters”, który z piłką od kosza praktycznie nie rozstaje się już od 12 lat.

Krystian Herba – ekstremalny rowerzysta, sześciokrotny rekordzista Guinnesa, rekordzista Świata, dwukrotny półfinalista programu TVN „Mam Talent”, który na rowerze zdobył 18 budynków w 13 krajach, pomysłodawca i twórca „Szkoły z pasją”.

Grzegorz Pittner – tancerz, choreograf, instruktor, wodzirej i pasjonata, mistrz stylu tanecznego zwanego „Poppingiem”.

Podczas pokazu widzowie mogli zobaczyć mnóstwo tricków z wykorzystaniem piłki do koszykówki. Występ łączył w sobie elementy akrobacji, gimnastyki oraz breakdance’a. Precyzja, z jaką wykonywane były tricki, zachwyciła zarówno najmłodszych, jak i starszych uczniów.

Oprócz możliwości zobaczenia Pawła w akcji „na żywo”, uczniowie usłyszeli również historię jego pasji. Dowiedzieli się również jak to się stało, że chłopak mieszkający w małej wsi pod Babią Górą został najlepszym zawodnikiem na świecie.

Na koniec każdy chętny uczeń i nauczyciel mógł sobie zrobić zdjęcie z Mistrzem oraz zabrać do domu plakat z autografem :)

         

 

Powiązane wpisy