AKTUALNOŚCI

Walentynki i słowa pełne mocy

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych w naszej szkole obchodziliśmy walentynki. Uczniowie klasy IV przygotowali pogadankę dla młodszych koleżanek i kolegów, która miała na celu nie tylko doskonalenie formy występu publicznego, ale głównie przypomnienie postaci św. Walentego i historii tego obyczaju. Opowiedzieli także, w jaki sposób poprzez kartki, listy czy słowa w tym dniu możemy okazać uczucia osobom, które są dla nas ważne. W prezentacji pojawiła się wskazówka ortograficzna dla wszystkich, którzy pragną być poprawni językowo oraz drobny upominek, który dzieci mogły wykorzystać do stworzenia swojej walentynki.

Dla uczniów klas młodszych ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest być razem. Przygotowywali dla siebie przeróżne kartki z życzeniami, wyrażając w ten sposób sympatię. Przesłali również wirtualne serca dla koleżanek i kolegów uczących się zdalnie.

Przyjaciel, koleżanka, ukochany… każda z osób może być adresatem słów, które niosą ze sobą pozytywne emocje. Wypowiedzenie zdań: Lubię Cię, Jesteś dla mnie ważny, Kocham Cię ma niezwykłą moc. Warto mieć je w swoim „Słowniku Słów Magicznych”. Wszyscy przecież dobrze wiemy, że ktoś je wypowiada…, a ktoś inny z utęsknieniem na nie czeka.

Powiązane wpisy