AKTUALNOŚCI WOLONTARIAT

Nasi uczniowie zaangażowani w projekt ministerialny „Razem na święta”

„Razem na Święta” to akcja MEiN, w której zachęca się uczniów do niesienia pomocy innym. Wszelkie akcje realizowane w okresie przedświątecznym mają na celu budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

W ramach tej akcji podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocny w Mogielnicy otrzymali od wychowanków naszej szkoły zestaw kartek świątecznych składający się z prac dzieci z klasy trzeciej, „wytworów” powstałych na zajęciach plastyki oraz specjalnie dedykowanych imiennych kartek wykonanych przez uczniów starszych klas.

Przy okazji wspólnego spotkania z Adresatami prac naszych uczniów nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnych zdjęć oraz życzeń. Na ręce kierownictwa Placówki złożyliśmy życzenia od Pana Dyrektora oraz całej społeczności Szkoły Podstawowej w Mogielnicy.

Zgodnie z coroczną tradycją odwiedziliśmy także Proboszcza Parafii w Mogielnicy ks. Stanisława Zimnego, któremu przekazaliśmy pamiątkową kartkę wraz z gorącymi życzeniami świątecznymi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to niezwykle piękne przedsięwzięcie.

 

 

 

 

Powiązane wpisy