AKTUALNOŚCI

Kolejne spotkanie z Mistrzem w ramach projektu „Szkoła z Pasją”

Końcem października w naszej szkole odbyło się kolejne/drugie „Spotkanie z Mistrzem” w ramach projektu „Szkoła z Pasją”. Tym razem „Mistrzem”, który odwiedził naszą placówkę – prezentując swoją pasję – był Szymon Skalski – 2-krotny Mistrz Świata oraz 2-krotny Mistrz Europy oraz wielokrotny Mistrz Polski w Football Freestyle, czyli w „trikach” piłkarskich. Wydarzenie poprowadził Grzegorz Pittner – Mistrz Polski w Popping’u (rodzaj tańca), a na scenie pojawił się również Krystian Herba :)

Spotkanie miało również charakter edukacyjny. Oprócz możliwości zobaczenia Szymona w akcji na żywo, uczniowie usłyszeli także historię jego pasji. Dowiedzieli się również jak to się stało, że chłopak mieszkający w małej miejscowości został najlepszym zawodnikiem na świecie. Celem spotkania było też zmotywowanie uczniów do większej aktywności, promocja zdrowych nawyków żywieniowych, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz integracja uczniów.

Dzięki udziałowi w projekcie „Szkoła z pasją” nasi uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w niezwykłych spotkaniach z wybitnymi sportowcami, artystami i muzykami. Są wśród nich między innymi zwycięzcy programu Mam Talent, mistrzowie Świata, rekordziści Świata i Guinnessa w różnych dyscyplinach. Twórcą projektu jest rzeszowski sportowiec – Krystian Herba – 6-krotny rekordzista Guinnessa, rekordzista Świata oraz 2-krotny uczestnik programu Mam Talent.

Powiązane wpisy