AKTUALNOŚCI Patron

Dzień Patrona

21 października br. zapisał się wyjątkowo w kalendarzu naszej szkoły. W ten październikowy dzień, obchodziliśmy bowiem DZIEŃ PATRONA SZKOŁY. Wszyscy jesteśmy dumni z tego, że patronem naszej szkoły jest Jan Paweł II – postać, o której wielkości wiedzą i mali i duzi Polacy. Mamy zaszczyt być uczniami i pracownikami szkoły, której patronuje tak wyjątkowy człowiek.

Aby uczcić ten przywilej oraz by przybliżyć dzieciom i młodzieży sylwetkę papieża Jana Pawła II, społeczność szkolna przygotowała krótki występ artystyczny. Hasłem przewodnim były słowa papieża: „ Jesteście przyszłością świata. Jesteście moją nadzieją.” Uczniowie klas siódmych i ósmych: Kornelia Szczepanik, Lena Solarz, Elżbieta Buda, Szymon Konopka, Kamila Rogowska i Judyta Stefanik, w bardzo prosty, zrozumiały sposób przedstawili na scenie życie i nauczanie naszego patrona.

Występom słownym – scenicznym towarzyszyła piękna oprawa muzyczna, w wykonaniu chóru naszej szkoły. Występ naszych szkolnych artystów spotkał się z dużym zainteresowaniem i uznaniem oglądających i słuchających, którzy nagrodzili swoich rówieśników głośnymi brawami.

Nad całością akademii czuwali: pani Marlena Rędziniak, pani Ewa Stawarczyk oraz pan Dominik Maziarz.

 

Powiązane wpisy