AKTUALNOŚCI

Coraz bliżej święta…

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia bez wątpienia będą inne niż poprzednie. Szczególnie w tym czasie, kiedy z powodu epidemii szkolne korytarze skąpane są w ciszy. Bez gwaru i śmiechu dzieci i młodzieży. Bez wspólnych rozmów o świętach i świętowaniu. Bez szkolnych jasełek, klasowego przystrajania choinki, klasowych spotkań opłatkowych i wspólnego, wesołego kolędowania. Znaczna większość dzieci uczy się zdalnie ze swoich domów. Nie wszystkie jednak miały taką możliwość. Z powodu braku możliwości pozostania pod opieką rodziców lub innych krewnych, kilkoro dzieci uczęszczało do szkoły. Tutaj również korzystały z nauki zdalnej, a po zakończeniu lekcji przebywały na świetlicy wypełniając czas różnymi pracami.

Jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w tętniącą życiem pracownię rękodzieła. Dzieci przebywające w szkolnej świetlicy, pod opieką pani Ewy Stawarczyk, już od końca listopada wykonywały piękne dekoracje i ozdoby świąteczne. Świąteczne domki, pięknie ozdobione, bombki choinkowe, same choinki, a także anioły, stroiki świąteczne, bałwanki z drewna, kartki świąteczne i inne rozmaitości. Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością poświęcały czas między zdalnymi lekcjami i po ich zakończeniu na tworzenie ozdób. Naszym wspólnym dziełem jest także choinka wykonana z odrysowanych dłoni i wyklejona w odpowiednim kształcie, pięknie przyozdobiona.

Prace te powstawały dzięki naszej fantazji i kreatywności. Do ich wykonania wykorzystywaliśmy duże ilości kleju, papieru, brokatu, wstążek, styropianu, sznurka, starych ozdób choinkowych, cekinów, naklejek, bibuły i innych drobnych ozdób, a także gałązki starych drzewek świątecznych.
Dzieci uczęszczające na świetlicę wytrwale wykonywały wszystkie dekoracje. Prawdziwi mali artyści chętnie współpracowali z opiekunką świetlicy. Chętnie wykonywały zlecone prace, brały pod uwagę sugerowane im pomysły i podpowiedzi. Niektóre czynności wymagały pomocy osoby dorosłej, jak np. klejenie gorącym klejem, czy przecinanie twardych, drucianych elementów, ale zdecydowaną większość prac dzieci wykonywały samodzielnie.

Dzisiaj, wykonane ozdoby i świąteczne dekoracje cieszą ich samych oraz ich bliskich, zdobiąc domową choinkę lub ich własny pokoik. Takie zaangażowanie i wytrwałość w wykonywaniu wszystkich prac zasługuje na pochwałę i uznanie. Może kiedyś uda się podobne warsztaty z rękodzieła zorganizować jeszcze w naszej szkole. Tymczasem zapraszam wszystkich chętnych do odwiedzenia naszej galerii zdjęć.

Wesołych Świąt.

Ewa Stawarczyk

Powiązane wpisy