AKTUALNOŚCI

Muzyka łagodzi obyczaje…

   Najmłodsi uczniowie naszej szkoły (klasy 1- 3) przez cały rok uczestniczyli w cyklicznych audycjach prowadzonych przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Tematyka zajęć była bardzo różnorodna i ciekawa. Uczniowie mieli okazję poznać instrumenty z różnych zakątków świata tj. bongosy, didgeridoo, misy z Tybetu (używane przez mnichów tybetańskich), chekere, bongosy czy guiron. Duże zainteresowanie wywołał narodowy taniec Brazylijski Caporeira, który wykonał p. Paulo Bomfim. Podczas spotkań nie zabrakło również informacji na temat rodziny kontrabasów ich budowie i sposobie wydobywania dźwięków oraz instrumentów dętych drewnianych, a dokładniej różnego rodzaju fletów.
Uczestniczyliśmy też w dwóch audycjach tanecznych. Na jednej z nich w bardzo ciekawy sposób zostały zaprezentowane tańce dworskie i tańce szkockie. Tancerze pokazali dzieciom podstawowe kroki i zaprezentowali odpowiednie stroje. Chętni uczniowie mogli zatańczyć prosty taniec szkocki i zobaczyć, jak wyglądają dudy. Równie spektakularne było ostatnie spotkanie z cyklu, podczas którego podziwialiśmy grację i elegancje tańców towarzyskich oraz ekspresję tańców latynoamerykańskich. I tym razem nie zabrakło ochotników do spróbowania swoich sił na parkiecie.

   Dziękujemy wszystkim prowadzącym za dynamiczne i rozśpiewane spotkania oraz za ogromne poczuciem humoru, które udzielało się wszystkim uczestnikom.

Powiązane wpisy