AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE WARSZTATY DLA PRZYSZŁYCH INŻYNIERÓW

PIXBLOCKS?-TAK! MY JUŻ DZIAŁAMY!

Żyjemy w społeczeństwie, w którym komputery i smartfony są na porządku dziennym. Współczesny młody człowiek żyje w zupełnie innym świecie, niż jego rodzice 20 lat temu, korzystając codziennie  z serwisów takich jak Youtube, Netfix czy Facebook. Nawet zabawki często są interaktywne i wiele z nich można zaprogramować. Umiejętność programowanie umożliwia młodym zrozumienie świata, w którym żyją i daje im bezpośredni wpływ na rzeczy w ich otoczeniu. Młodzi powinni być w stanie nie tylko z technologii korzystać, ale także rozumieć ją i nad nią panować.

Z PixBlocks programować może każdy od przedszkolaka po studenta:) To pierwsze kompleksowe środowisko, dostosowane do każdego etapu edukacji informatycznej umożliwiające zarówno naukę samodzielną, jaki i szkolną. Aplikacja łączy programowanie wizualne i programowanie tekstowe. Została stworzona przez zespół specjalistów z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest zgodna z nową podstawą programową.

To kompleksowy kurs programowania, który rozwinie Twój talent i umiejętności logicznego myślenia!
W aplikacji automatycznie zweryfikujesz swoją wiedzę!
Możesz programować w blokowym języku wizualnym oraz tekstowym języku Python!
Tutaj więcej o aplikacji kliknij

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU
w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu-PIX 2019.
Organizowane po raz pierwszy w maju 2019 są multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Zostaną przeprowadzone za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com. Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne! Celem konkursu jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów.

Regulamin konkursu kliknij.
Harmonogram konkursu kliknij.

Grupy wiekowe konkursu:
ROOKIE rok urodzenia: od 2010 do 2015
SKILLED rok urodzenia: od 2007 do 2009
MASTER rok urodzenia: od 2003 do 2006

Loading

Powiązane wpisy