AKTUALNOŚCI

Mogielnickie kolędowanie po raz czwarty

W piątek 11. stycznia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy zorganizowany został środowiskowy wieczór kolęd i pastorałek. Na wspólne spotkanie pod tytułem „Mogielnickie kolędowanie po raz czwarty” przybyli mieszkańcy Mogielnicy, rodzice i uczniowie oraz wszyscy zaproszeni goście, w tym radni powiatu rzeszowskiego Anna Wolska i Rafał Białorucki.

Spotkanie rozpoczęło się od występu uczniów klas 7-8, którzy zaprezentowali pantomimę „Człowiek modlitwy” przedstawiającą życie patrona szkoły św. Jana Pawła II. Następnie na scenie wystąpili: Rada Rodziców wraz z dyrektorem szkoły, uczniowie, Chór Gaudium wspierany przez Chór Deo-Gloria, Koło Gospodyń Wiejskich, LKS Grom Mogielnica, Radny Rady Miejskiej Antoni Ziobro we wspólnym występie z Sołtys Mogielnicy Marią Niedziałek i Radą Sołecką, miejscowy zespół muzyczny, Schola Dziecięca Promyczki Boże oraz Orkiestra Dęta z Mogielnicy.

Wieczór kolęd i pastorałek zorganizowany został w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na święta”, a organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali 160 kremówek na 100-lecie odzyskania Niepodległości i 60-lecie oddania do użytku budynku szkoły.

 

Fotorelacja dostępna na szkolnym profilu FB oraz pod adresami:

https://www.boguchwala.pl/364-aktualnosci/4592-wszystkie-aktualnosci/8752-srodowiskowy-wieczor-koled-i-pastoralek-w-mogielnicy.html

https://www.facebook.com/boguchwala.gmina/

 

 

Powiązane wpisy