AKTUALNOŚCI Samorząd uczniowski WOLONTARIAT

Akcje Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd Uczniowski kończy bardzo intensywny okres pracy. Za nami kilka niezwykle ważnych akcji:

1. Zbiórka „Góry Grosza” – celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się po za własną rodziną, w tym tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domów, bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego, oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

W tym roku wyniki naszej zbiórki przedstawiają się następująco:

2 zł – 1 sztuka

1 zł – 7 sztuk

50 gr – 26 sztuk

20 gr – 58 sztuk

10 gr – 139 sztuk

5 gr – 221 sztuk

2 gr – 483 sztuki

1 gr – 811 sztuk

Powyższe zestawienie daje nam łącznie sumę 76 złotych i 32 grosze.

2. Zbiórka nakrętek plastikowych – ten surowiec wtórny zbieraliśmy dla dwóch osób: Weroniki Świder (wrzesień – październik) oraz Amelii Czekańskiej (listopad – grudzień). Akcja ta jest wspólną wraz z SP w Lutoryżu, a jej zakres co roku jest coraz większy.

3. Zbiórka baterii – w ramach ogólnopolskiego programu dla szkół „Zbieraj baterie” dotyczącego prawidłowego i bezpiecznego pozbywania się baterii. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

W ramach tej akcji przekazaliśmy jako Szkoła 25 kg baterii.

4. Kartka świąteczna dla Weroniki Świder – ze względu na ciężką chorobę Weronika nie może samodzielnie się poruszać. Jej wielka pasją jest czytanie listów i kartek, które otrzymuje. W okresie przedświątecznym uczniowie starszych klas przygotowali dla Niej kartki świąteczne, które zostały przekazane na ręce babci dziewczynki.

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom, którzy wspierali nasze akcje. Serdecznie zachęcamy do dalszego w nich udziału.

W miesiącu styczniu wznawiamy zbiórkę nakrętek plastikowych dla Weroniki Świder.

Od poniedziałku tj. 07.01.2019 rozpoczniemy wraz Kołem Wolontariatu zbiórkę karmy dla zwierząt znajdujących się w schronisku w Boguchwale. Akcja potrwa do ferii zimowych.

Powiązane wpisy