AKTUALNOŚCI

SOS dla Ziemi!

   Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Z tej okazji w naszej szkole już od czwartku rozpoczęliśmy obchody tego Dnia pod hasłem ” SOS, tak Ziemia woła ludzi…”. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody ojczystej, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego.

Uczniowie przygotowali kwiatowe życzenia dla Ziemi z którymi  udali się na ekologiczny happening w okolicy szkoły oraz wspólnie zaśpiewali „solenizantce” piosenkę pt.: „Planeta ziemia”. Podczas warsztatów ekologicznych powstały  pomysłowe i ciekawe plakaty, które ozdobiły dolny korytarz.        W piątek natomiast, uczniowie przyszli do szkoły ubrani w barwy: ziemi, wody i powietrza i rozpoczęli dzień od zmagań sportowych na sali gimnastycznej. Po zastrzyku pozytywnej energii, przyszedł czas na  edukacje. Prezentacja: „Ziemia – nasz dom”, ukazała  jakie przepiękne dary ma dla nas  planeta  oraz co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po obejrzeniu filmiku pt. „Segregujemy śmieci” wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady.

Były to bardzo owocne i pracowite dwa dni, ale jestem przekonana, że  uczniowie klas I-III dowiedli, że są prawdziwymi ekologami  i wiedzą  jak dbać o środowisko – nie tylko od święta.

 

Powiązane wpisy