AKTUALNOŚCI

Niezwykłe spotkanie

W ubiegły czwartek w naszej szkole gościł pan Marcin Kaczmarzyk, który jest asystentem w Zakładzie Budownictwa Ogólnego na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Pan Marcin jest pierwszym niepełnosprawnym naukowcem na świecie, który wziął udział w analogicznej misji marsjańskiej na pokładzie pierwszego w Europie habitatu do symulacji marsjańskich i księżycowych Lunares w Pile.

Nasz „zwyczajny-niezwyczajny” gość od dzieciństwa interesuję się kosmosem i kosmonautyką, a na spotkaniu z uczniami podzielił się  swoją wiedzą na temat meteorytów. Podczas prezentacji uczniowie zapoznali się z różnymi rodzajami meteorytów oraz usłyszeli wiele ciekawostek na ich temat. Nie lada gratką okazała się możliwość oglądnięcia z bliska każdego okazu z tak bogatej kolekcji.

Dziękujemy panu Marcinowi za to wyjątkowe spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne, na którym mamy nadzieję poznamy „tajemnice” analogicznej misji marsjańskiej oraz dowiemy się co to jest habitat i jakie były rezultaty wyprawy.

 

 

 

 

 

Powiązane wpisy