AKTUALNOŚCI

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 – Gala Osiągnięć Uczniów

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 – przemówienie Dyrektora szkoły

Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, zaproszeni Goście…

W dniu wczorajszym zabrzmiał już ostatni dzwonek. Za nami kolejny rok szkolnej edukacji. Niebawem udamy się wszyscy na zasłużony odpoczynek. Bardzo się cieszę, że podobnie jak w ubiegłych latach był to czas przede wszystkim bezpiecznej pracy dzieci pod troskliwą opieką wychowawców i nauczycieli. Czas, który spędzony wspólnie w murach naszej szkoły zostanie na pewno w pamięci każdego z Was. Nauczyciele i wychowawcy jak co roku odkrywali Wasze talenty, służyli wielką pomocą oraz motywowali do działania i wytężonej pracy, abyście byli dobrze przygotowani do wyzwań jakie niesie współczesny świat. A Wy kochane dzieci, drodzy uczniowie odwdzięczaliście się na co dzień solidną pracą, ogromnym zaangażowaniem w szkolne życie i godnym reprezentowaniem szkoły poza jej murami w różnego rodzaju akcjach czy konkursach, często uzyskując bardzo dobre wyniki.

Dlatego już za chwilę najlepszym uczniom będą wręczane nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Będziemy dziękować i gratulować najlepszym. Ale zdając sobie sprawę, że każdy z Was ma różne możliwości, mniejsze czy też większe bowiem jednym nauka przychodzi łatwiej, innym trudniej, dziś tak jak w ubiegłym roku podczas Gali Osiągnięć Uczniów wyróżniony zostanie każdy uczeń. Bo tak postępuje „Szkoła z Duszą”.

Trzeba jednak pamiętać, że nie byłoby tak dobrych wyników i Waszych sukcesów, nie byłoby tak dobrej atmosfery w szkole, wzorowych relacji, tylu ciekawych przedsięwzięć gdyby nie Wasi rodzice. Dlatego w tym miejscu pragnę serdecznie podziękować wszystkim Państwu za trud wychowawczy, który wkładacie każdego dnia w wychowanie swoich pociech oraz za to, że zawsze możemy na Państwa liczyć. Wszystkim rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły, ogromnie dziękuję.

Pragnę również podziękować moim koleżankom i kolegom nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły. Z różnych powodów nie był to dla nas łatwy rok. Tym bardziej dziękuję więc Wam za podejmowany w codziennej pracy wysiłek. Dziękuję za to, że dbacie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. Dziękuję za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły. Praca nauczyciela w dobie słabnącego autorytetu tego zawodu nie jest łatwym zadaniem, dlatego tym bardziej wszystkim Państwu dziękuję.

Kończąc chciałbym serdecznie podziękować za przybycie i wspólne uczestniczenie z nami w tym wydarzeniu, a także za wsparcie, którego doświadczaliśmy w tym roku szkolnym ks. Proboszczowi Stanisławowi Zimnemu, radnemu Mogielnicy Panu Ryszardowi Mirowskiemu, sołtys Mogielnicy Pani Marii Niedziałek oraz ks. Mariuszowi Godkowi, którego wkład w rozwój naszej placówki jest nieoceniony.

Moi Drodzy, zanim zaproszę wszystkich na uroczystość podsumowującą miniony rok szkolny, która mam nadzieję przywoła wśród nas wiele wspomnień, emocji i wzruszeń, życzę udanego i spokojnego wypoczynku. Odpoczywajcie bezpiecznie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Powiązane wpisy