AKTUALNOŚCI

Podsumowanie rekolekcji szkolnych

Rekolekcje szkolne 2017

 W dniach 8-10 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy odbyły się rekolekcje szkolne, które przeprowadził ks. Wojciech Zygo – wikariusz parafii pw. św. Stanisława BM w Boguchwale. Tematem przewodnim było miłosierdzie w rozumieniu św. Brata Alberta, którego rok obchodzimy. Spotkania odbywały się w szkole i kościele parafialnym. Naukom towarzyszył śpiew oraz prezentacja multimedialna. Ks. Wojciech zachęcał do tego, abyśmy nie zapomnieli o tym, że jesteśmy kochani, mimo że nie jesteśmy idealni – co również w artystyczny sposób wybrzmiewa z ust dzieci śpiewających w zespole Arka Noego i piosence „Nieidealna”. W ostatnim dniu w kościele parafialnym ks. Wojciech przygotował dzieci do sakramentu pokuty i pojednania, a następnie podczas Mszy św. wraz z ks. Mariuszem udzielił rekolekcyjnego błogosławieństwa.
Podsumowaniem odbytych rekolekcji był konkurs zatytułowany – „Bądź dobry jak chleb” – w nawiązaniu do osoby św. Brata Alberta. Nagrodzonych zostało wielu uczniów – w sekcji plastycznej: Amelia Bieda, Wojciech Rzepka, Hanna Deręgowska, Krzysztof Rzepka, Miłosz Bobowski, Kamila Rogowska, Patryk Pietrucha, Julian Rak, Bartosz Raszewski, Joanna Wilczyńska, Karolina Grzebyk, Zuzanna Rak i Karol Bobowski. Z kolei w sekcji multimedialnej najlepsze prezentacje przygotowali Kacper Szczepanik oraz Kacper Milewicz. Wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Koncert ks. Jakuba Bartczaka

 W dniach 20-22 marzec 2017 r. w parafii Boguchwała odbywały się rekolekcje szkolne, których organizatorem był ks. Mariusz Godek. Prowadził je charyzmatyczny i utalentowany kapłan diecezji wrocławskiej- raper – ks. Jakub Bartczak. Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą boguchwalskich szkół rekolekcjonista przekazał niesamowity entuzjazm i namiastkę swojego talentu muzycznego Nadto dla młodzieży gimnazjów i liceum dała świadectwo Aleksandra Bielak – przestrzegając przed błędami młodości.
Puentą rekolekcji był środowy koncert (22 marzec 2017 r.) dla wszystkich szkół parafii Boguchwała, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy i chętnych – w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale. Zebrała się tam młodzież i dzieci w liczbie ok. 700 osób. Podczas koncertu połączonego z nauką rekolekcyjną, dzieci i młodzież mogła pokazać swój własny talent, oraz dać świadectwo wiary – co uczynił m.in. Franciszek z kl. IV z Mogielnicy. Na zakończenie były wspólne zdjęcia i autografy, które z pewnością staną się pamiątką wyjątkowych rekolekcji, jakie młodzież i dzieci mogły przeżywać w Wielkim Poście 2017 r. w Boguchwale.

Rekolekcje przygotowali: Ks. Wojciech Zygo, Ks. Mariusz Godek oraz Wychowawcy

Powiązane wpisy