AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE

Z odwiedzinami w fabryce bombek „Romex”

      W ostatni poniedziałek, 12 grudnia uczniowie klas I-III odwiedzili fabrykę bombek ” Romex” w Rzeszowie. Zwiedzając poszczególne działy mogliśmy poznać wszystkie etapy powstawania bombek choinkowych.

    Na wstępie zobaczyliśmy jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną ozdoby choinkowe. Kolejnym punktem było zaobserwowanie jak w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka, gdzie bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji. W lakierni natomiast bombki  nabierały pięknych barw.

Następnie udaliśmy się do pracowni, gdzie wykwalifikowany zespół dekoratorów, nadawał bombkom  wyjątkowy i unikalny wygląd. Podpatrzyliśmy  jak na bombki nanosi się dekoracyjne wzory i poznaliśmy różne techniki ich zdobienia.  Na koniec uczniowie mogli zrobić drobne zakupy w fabrycznym sklepiku, gdzie kusiły wszystkim bombki przeróżnych rozmiarów, kształtów i kolorów.

   Myślę, że miły akcentem będzie również fakt, że każdy uczestnik wycieczki będzie mógł w tym roku na swojej choince, powiesić pamiątkową bombkę ze swoim imieniem.

Powiązane wpisy