AKTUALNOŚCI

Obchody Uroczystości Odzyskania Niepodległości

  Atmosferę patriotycznego świętowania w naszej Szkole czuć było już od czwartkowego poranka. Patriotyczne pieśni, biało – czerwone barwy wprowadziły nas w nastój niepodległościowego świętowania. Jego punktem kulminacyjnym stała sie popołudniowa akademia środowiskowa.
Rozpoczęliśmy ją od wprowadzenia sztandaru, uroczystego odśpiewania hymnu narodowego oraz wystąpienia Pana Dyrektora. W kontynuacji akademii obejrzeliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez księdza Mariusza. Wprowadziła nas ona w tematykę tego wyjątkowego listopadowego święta.
Kolejnym punktem uroczystości były utwory muzyczne: „Jak szło wojsko” i „Maszerują strzelcy” przygotowane przez Panią Annę. Pieśni patriotyczne okraszone oprawą ruchową wzbudziły aplauz widowni.
W drugiej części akademii zgromadzeni goście mogli obejrzeć program słowno – muzyczny. Zapoczątkował go referat przybliżający okoliczności odzyskania przez państwo polskie niepodległości czytany na role przez Kingę i Olgę.
Następnie przedstawiony został program autorski przeplatany utworami muzycznymi przygotowanymi przez ks. Mariusza: „Pierwsza Brygada”, „Białe róże” („Rozkwitają pąki białych róż”), „Rota”. Melancholijny nastrój, pełen patriotycznych refleksji dzięki aktorom zagościł na dłużej w naszych szkolnych murach.

Dzień później, tj. 11 listopada zgodnie z tradycją trzech wcześniejszych lat odbyła się straż honorowa pod pomnikiem znajdująckym się obok szkoły. W straży wzięli udział: Justyna Sagan, Olga Rojowska, Gabriela Czyż, Kinga Baran, Olga Szala, Kacper Kawa, Kacper Szczepanik, Kamil Angowski, Patrycja Włodyka, Natalia Warzocha, Joanna Wilczyńska, Piotr Włodyka, Michał Ceglarz, Arkadiusz Tomoń, Mateusz Mróz, Mikołaj Iwaszko, Zuzanna Rak, Andżelika Zapatek, Julia Konopka, Karol Gosztyła, Tymoteusz Pytko, Maksymilian Sumara, Krzysztof Nowak, Dominik Rykała i Karolina Grzebyk.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że słowa „patriotyzm”, „ojczyzna” nie są im obce, że chcą być częścią społeczeństwa, które utożsamia się z historią i tradycją narodu polskiego.
Jako koordynator całego projektu chciałbym podziękować dzieciakom za zaangażowanie i piękne świadectwo, oraz Gronu Pedagogicznemu i Pracownikom Obsługi za pomoc w organizacji uroczystości.

Powiązane wpisy