AKTUALNOŚCI KONKURSY SUKCESY

Jesienne sukcesy naszych uczniów

24.11.2016r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Jesień w słowie i fotografii” zorganizowany przez Zespół Szkół w Niechobrzu.

Uczennica naszej szkoły, Olga Musiał, zaprezentowała interpretację nostalgicznego wiersza Kazimiery Iłłakowiczównej „O jesieni, jesieni”. Przekazane w recytacji emocje, uczucia, wrażliwość na słowo, a także gesty sceniczne oraz strój uczennicy zostały zauważone i docenione przez jury, które przyznało jej I miejsce.

W tym dniu zostali nagrodzeni także uczestnicy konkursu fotograficznego. Nadesłane zdjęcia, będące ilustracją jesiennych impresji, były naprawdę niezwykłe. Z pewnością w uczniach, którzy je zrobili, czai się dusza artysty. Miałam szczęście obejrzeć wystawę tych fotografii i jestem przekonana, iż tylko dzieci o dużej wrażliwości na piękno potrafią „zamknąć” w jednym ujęciu tak wyjątkowe chwile.  Również w tej kategorii nasi wychowankowie zostali docenieni. Kacpra Szczepanika wyróżniono za niezwykłą fotografię mamy i siostry wśród złotych liści, natomiast szczęście znów uśmiechnęło się do Olgi, gdyż zdobyła III miejsce za „Odbicie jesieni”, na którym w kałuży jak w lustrze można dostrzec elementy jesiennej aury.

Warto zachęcać uczniów do udziału w  konkursach, dzięki którym młody człowiek może zmierzyć swoje siły, odnieść sukces, a czasem po prostu poznać smak porażki. W jesiennym konkursie zorganizowanym przez nauczycieli szkoły w Niechobrzu, uczniowie musieli wykazać się polotem, umiejętnością interpretacji liryki, zdolnościami krasomówczymi, a także wrażliwością na piękno otaczającej nas przyrody. Nasi uczniowie sprostali temu zadaniu, należą się im zatem gromkie brawa i szczere gratulacje.

20161124_103657

 

Powiązane wpisy