AKTUALNOŚCI

Dzień Kropki

Dzień Kropki to dzień, w którym uświadamiamy sobie, że w każdym z nas drzemie talent i wszyscy jesteśmy wyjątkowi. To co potrafimy, może w przyszłości stać się wielkim atutem. Wystarczy tylko wierzyć we własne siły i nie poddawać się zbyt szybko.

Uczniowie klas młodszych 15 września przyłączyli się do ,,International  Dot Day 2016” – święta kreatywności i zabawy. Tego dnia kropki były wszędzie.

Już od rana w drzwiach naszej szkoły spotkać można było Kropkowego Pana i Panią Kropkową, którzy witali wszystkich przybyłych uśmiechem i odznaczali kropką, ogłaszając tym samym, że bohaterem dnia będzie KROPKA. Wszystkie dzieci pojawiły się we własnoręcznie przygotowanych kropkowych strojach, gotowe do świętowania. Obchody rozpoczęto od wspólnego obejrzenia  krótkiego filmiku o małej Vashti, jej kropce i odkrytym talencie. Po projekcji dzieci rozmawiały o dziewczynce, o wierze we własne możliwości i o swoich zdolnościach. Okazało się, że każdy jest w czymś DOBRY! Nadszedł więc czas na odkrywanie w sobie artystów. Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do dalszych działań. Malowali, rysowali, wycinali, łączyli kropki, rozwiązywali kropkowe łamigłówki. Wszyscy bawili się kropką. W ten sposób na korytarzu szkolnym powstała wspaniała kropkowa wystawa talentów. Następnie Kropka była animatorką zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Najpierw dzieci z zapałem przystąpiły do kropkowania kredą szkolnego placyku, a potem były radosne zabawy z hula hop, z chustą animacyjną, z ringo i oczywiście z piłką.

To był twórczy dzień, pełen pomysłów, radości i uśmiechu na twarzach.

 

Powiązane wpisy