AKTUALNOŚCI

Zdrowo jemy i rośniemy

   Nauka to naprawdę ciężka praca. Sprawne funkcjonowanie dziecka w szkole, pod względem intelektualnym i fizycznym, w dużej mierze zależy od właściwego odżywiania. Niedobory składników odżywczych mogą być powodem kłopotów szkolnych i zdrowotnych. Nadmierne kilogramy mają szczególnie negatywne konsekwencje w przypadku dzieci i młodzieży – przyczyniają się do nieprawidłowego rozwoju młodego organizmu.

      Mając na uwadze powyższe kwestie, 12 kwietnia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie z  dietetyczką, panią Anna Opalińską. Uczniowie klas I-III poznali walory zdrowotne wielu produktów żywieniowych, dowiedzieli się w których produktach „ukrywają” się drogocenne witaminy oraz  za co są odpowiedzialne.
Dziękujemy  pani Ani Opalińskiej  za spotkania i nawiązanie współpracy z naszą szkołą. Mamy nadzieję, że spotkania tego typu pomogą naszym uczniom wyeliminować błędy w sposobie żywienia  oraz zmienić nawyki żywieniowe na lepsze, gdyż od tego w dużym stopniu zależy nasze zdrowie.

 

 

 

Powiązane wpisy