AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE

Klasa V na „zielonej szkole” w Bardzie.

Zielona szkoła to bardzo popularna forma wspólnego wypoczynku dzieci w czasie roku szkolnego. Dobry wyjazd na „zielonkę”, to nie tylko wygodne zakwaterowanie i smaczne wyżywienie, ale przede wszystkim ciekawy program integrujący.

01mW dniu 14.03.2016 r. o godzinie 1.10 wyruszyliśmy na naszą „zieloną” szkołę do Barda powiat Ząbkowicki. Do pokonania mieliśmy ponad 500 km.  Nasze miejsce zakwaterowania to Dom Wczasów Dziecięcych w Bardzie, niektórzy mówią Bardo Śląskie bo taka tablica jest na stacji PKP. Wydaje się, że los postanowił nam nagrodzić długą dziewięcio godzinną podróż bo w ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje, a przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel oraz kadra, a pogoda była wymarzona: słońce, śnieg, deszcz, słońce. Czyli cztery pory roku. Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami (wędrówka w Góry Bardzkie, na Wzgórze Różańcowe do  Bazyliki Mniejszej w Bardzie i Biały Krzyż) i zabawami.

03mNikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas pieszych wędrówek mieli okazję poznać malowniczo położoną miejscowość. Dzieciaki uczestniczyły w dwóch wycieczkach wyjazdowych gdzie zwiedzali: Kopalnie Złota i Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku, Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Muzeum Filumenistyczne, rynek i Bramę Wodną
w Bystrzycy Kłodzkiej oraz Laboratorium dr Frankenstein’a i Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Śląskich.

Warto nadmienić, że uczniowie sami zatroszczyli się o fundusze (biorąc udział w pakowaniu towarów w sklepach, sprzedaży kalendarzy, zbiórce makulatury, sprzedaży zdjęć oraz pozyskiwaniu od sponsorów).

02mPobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń
i pozytywnych przeżyć. Czas minął bardzo szybko i choć niektórzy nie raz uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, ciężko było nam wyjeżdżać i wracać do Mogielnicy. Po pięciu dniach  wróciliśmy do domu uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

Za opiekę, za wiele cennych informacji i za wszelką pomoc chcielibyśmy podziękować Pani Dyrektor DWD Bardo Lucynie Piechowicz- Błauciak, Pani Kasi Janocha- Sito i Pani Małgosi Witek- Cichoń. Czas spędzony w Bardzie i okolicach w tak miłej atmosferze długo zostanie w naszej pamięci.

Zainteresowanym polecamy bloga http://mogielnicabardo.blogspot.com/, w którym znajdziecie wiele ciekawostek z naszego wyjazdu.

Tekst: Rafał Rojowski- Przewodniczący Rady Rodziców.

04m05m06mZdjęcia: Piotr Szczepanik

Powiązane wpisy