AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE

Dzień w Szkole Języków Obcych PROMAR

      Klasa I uczestniczyła dzisiaj w bardzo ciekawej wycieczce, która była nagrodą za zajęcie 4 miejsca w plebiscycie na  „Najsympatyczniejszą I klasę „, organizowanym przez Gazetę Codzienną NOWINY.

Z samego rana,  w wesołych nastrojach pierwszaki wyruszyły do Rzeszowa, do Szkoły Języków Obcych „PROMAR”, gdzie po krótkim zapoznaniu się z miejscem, rozpoczęły zajęcia.

Na wstępie, pan Tomasz Wiciak, poprowadził lekcję wprowadzającą dzieci w świat języka  japońskiego. Uczniowie poznali pierwsze słowa i zwroty w tym jakże trudnym języku, słuchali dziecięcych piosenek  oraz zagrali w japońską wersję gry „papier, nożyczki, papier”.

Kolejne zajęcia poprowadziła pani Magdalena Kawa, omawiając w bardzo dowcipny sposób, najważniejsze symbole Wielkiej Brytanii, narodowe sporty oraz przedstawiła znaczące postacie dla tego kraju. Na koniec, uczniowie utrwalili zdobytą wiedzę poprzez rozwiązanie Quizu.

Kolejnym punktem programu były zajęcia z nativ speakerem, który zaproponował dzieciom wspólne zabawy. Po tym spotkaniu, wszyscy zmęczeni,  ale w dobrych nastrojach udali się na mały poczęstunek. Na zakończenie, w auli szkoły,  organizatorzy przygotowali projekcje filmu, który pozwolił uczniom wyciszyć się po tak intensywnym i ciekawym dniu.

Wszyscy wracali do szkoły z szerokimi uśmiechami na twarzach i z przekonaniem, że był to dobrze wykorzystany czas.

Powiązane wpisy